Erdoğan’dan İmamoğlu’na çok sert tepki: Utanmadan ‘metro yaptım’ diyor

AK Parti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile, 31 Mart seçimlerine doğru en büyük mitinglerinden birini bugün İstanbul’da gerçekleştirdi. AK Parti’nin Yeniden Büyük İstanbul Mitingi, Atatürk Havalimanı’nda düzenlendi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingde yaptığı konuşmadan satır başları şöyle: Maşallah, meydan gümbür gümbür 31 Mart’a yürüyor. Sevgili İstanbullular, kıymetli hanımefendiler, aziz kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Meydan gümbür gümbür 31 Mart’a yürüyor. Bu şehri CHP zulmünden 31 Mart’ta kurtarmamız gerekiyor. 1 hafta durmayacağız, gece gündüz demeden çok çalışacağız. 1 Nisan’da İstanbul yeniden sahiplerine kavuşsun.

İSTANBUL MURADINA ERECEK

İstanbul’da Cumhurbaşkanlığında yüzde 48 destek verdiğiniz için hepinize şükranlarımı sunuyorum. Gönlümüz, aramızdaki muhabbetin seyrine uygun şekilde oranların daha artmasını umuyorum. Sağlam aday sağlam adam. Murat Kurum ile İstanbul’da yeni bir dönemi başlatacağız. İstanbul’u yeniden gerçek belediyecilikle buluşturacağız. İstanbul muradına erecek.

AKILSIZ BELEDİYECİLİK

İstannbul 1 Nisan’da yeniden gerçek sahiplerine kavuşacak. Eser ve hizmet siyasetini tekrar başlatacağız. Şu bir haftayı çok iyi geçirmemiz lazım. Bu kardeşinizi İstanbul’a belediye başkanı yaptığınızda İstanbul’un hali neydi? Çöp, çukur, çamur… Ekrem denilen arkadaş burada göreve başladıktan sonra ne değişti? Yarı zamanlı mesai yaptı. İsraftan bahsediyor. Ya israf senden. Sen her şeyi israf olarak yaptın. Nerede akıllı belediyecilik, akılsız belediyecilik. Bütün bu dönüşümü, devranı değişmeye var mıyız? Bir hafta gece gündüz demeden çalışıyor muyuz?

MEVCUT METROLARIN TAMAMI BİZE AİT

Şu Haliç rezillikti. Orayı bütün çamur deryasından bu kardeşiniz ekibiyle kurtardı. Şimdi orada oyun parkları var. Buraya ancak hizmet ederek layık olunmaya çalışılır. Şimdi Haliç’te balık tutuluyor, yüzülüyor. Bu kardeşiniz sizlere hakim olmaya değil, hizmetkar olmaya geldi. Biz 30 yıldır bu şehrin emrindeyiz. Bu şehri düşünmediğimiz tek bir günümüz yoktur. Sıkılmadan, utanmadan ‘metro yaptım’ diyor. Mevcut metroların tamamı bize ait. Bizden sonra gelen arkadaşlar da aynı şekilde hizmet ve eser siyasetini sürdürdü. Arkadaşlarımın tamamını şükranla anıyor, Kadir Topbaş abimize Allah’tan rahmet diliyorum. Kazada kaybettiğimiz Fatma Sevim Baltacı kardeşimizi rahmetle yad ediyorum. 

ENGELLEME DİYE BİR ŞEY YOK

Ortada elle tutulur hiçbir eser yok. İstanbul’a bir şey yapmak için kafanızın, kalbinizin, mesainizin tamamını bu şehre vermeniz gerekiyor. Yarısı kayak, yarısı tatil, yarısı seçim yarışında genel başkanını devirmek için geçen bir dönemden geriye elbette bir şey kalmaz. Engellenme diye bir şey yok. Tüm belediyeler ne alıyorsa İstanbul fazlasıyla bunu almıştır.

İSTANBUL 30 YIL GERİYE GİTTİ

Yaşanan diğer rezillikler bakımından da bu şehir 30 yıl geriye gitti. Balya balya paraları görüyorsunuz. Bu paraların kimse tutarlı bir açıklamasını yapamadı. Mahşeri vicdanı tatmine den bir açıklama duyamadık. Her konuşanla iş daha da karmaşık hale geliyor. Namuslarına emanet edilen oyları, İstanbul’u kirlettiler. Bugün İstanbul bir yol ayrımında; bir tarafta sadece ben diyenler var, diğer tarafta sadece İstanbul diyenler var. Bir tarafta deprem tehlikesini umursamayanlar var, diğer tarafta projeleri hazır olanlar var. 

KAPILARI HERKESE AÇIK TUTTUK

Dünyadaki tüm mazlumların umudu haline gelen bir Türkiye gerçeği bizim referansımızdır. Her seçim öncesinde insanlarımızı korkutmak için bizimle ilgili iftira ortaya attılar. Hiçbir zaman kendilerini düzeltmediler. Onlar ne derse desin biz asla istismar siyaseti yapmadık. Belediyelerimizin ve kamu kurumların kapılarını herkese açık tuttuk. Siyasi rekabetin siyasi husumete dönüştürülmesine izin vermedik.

ÇALIŞACAĞIZ, KOŞACAĞIZ

Şu anda diğer genel başkanlar evlerinde ofislerinde yatarken ben 25 vilayete gittim. Çalışacağız, koşacağız. İstanbul olunca konu bu yatırım listesi o kadar uzun ki tek tek anlatmaya kalksak günler yetmez.

MEYDANDA 650 BİN KİŞİ VAR

Şu anda meydanda 650 bin kişi var. Biz 1,5 milyona alıştık ama durmuyoruz.

İSTANBUL’A BÖYLE BİR YATIRIMI KİMSE YAPMADI

Geçtiğimiz 21 yılda İstanbul’a 1 trilyon 650 milyar tutarında kamu yatırımı yaptık. Böyle bir yatırımı kimse yapmadı, ama biz yaptık. Sağlıkta, 18 bin 417 yatak kapasiteli hastaneleriyle birlikte 178 adet sağlık tesisini şehrimize ve dünyaya kazandırdık. 1994’te bu şehrin emanetini devralırken, 2002’de Türkiye’yi yönetme sorumluluğunu üstlenirken hangi gayeyle hareket ediyorsak, aynı prensiplere bağlıyız Şehircilikte, TOKİ vasıtasıyla 228 bin konutu tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettik, 23 bin 866 konutun yapımına devam ediyoruz. Ulaştırmada, İstanbul’da 350 kilometreden devraldığımız bölünmüş yol mesafesini 794 kilometreye çıkardık.

SÜPER HIZLI TREN PROJESİNDE İHALE BU YIL

11 farklı raylı sistem hattını birbirine bağlayacak Büyük İstanbul Tüneli, İstanbul’un ulaşımında ciddi rahatlama sağlayacaktır. Seyahat hızı 350 kilometreyi bulacak, süresi 80 dakika olacak Ankara-İstanbul Süper Hızlı Tren Projesi’nin ihalesine bu yıl çıkıyoruz. Şehrimiz için önemli bir prestij projesi olan Haliç Yat Limanı ve Kompleksimizin ilk etabını önümüzdeki aylarda hizmete alıyoruz.

İSTANBUL BİR 5 SENE DAHA KAYBEDEMEZ

İstanbul’un bir 5 sene daha kaybetmeye tahammülü olmadığını herkese tek tek anlatacapız. Sandıklara sahip çıkmamız mühim. Oyunuzun ziyan ve heba olmasına izin vermeyeceğinize inanıyorum. Hangi siyasi partiye mensup olursa olsun, İstanbulluların sağduyusuna güveniyorum. 31 Mart’ta İstanbul’un bizi mahcup etmeyeceğine yürekten inanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x